6 tipov, ako zariadiť detskú izbu pre dievčatko

Izba pre malé slečny by mala byť svetlá, veselá a elegantná. Dievčatká sa do zariaďovania ich kráľovstva určite rady zapoja. Vy sa postarajte o praktickosť a ich nechajte, aby si vybrali štýl, ktorý sa im páči najviac.

1. Rozdeľte dievčenskú izbu do zón

Detské izby pre dievčatko aj pre chlapca sa líšia, ale jedno majú spoločné. Ako deti rastú, využitie izby sa stále mení. Preto miestnosť rozdeľte vždy do troch zón. Bez ohľadu na vek dieťaťa. Ako by interiér mal ideálne vyzerať? Vyčleňte v miestnosti zóny na hranie, na spanie a na učenie.

Malé deti v predškolskom veku nepotrebujú nutne stôl a ergonomickú stoličku. Postačí im pracovný kútik pri okne alebo s dobrým osvetlením, kde si môžu kresliť. Vytvorte im tiež tichý kútik na spanie. Posteľ ozdobte závesmi, pridajte mäkké vankúšiky a nábytok vyberte so zaguľatenými hranami. Je príjemný na pohľad a zároveň bezpečný.

 

2. Vyberte vhodný nábytok do izby pre dievčatko

Detské zostavy a nábytok by mali byť kvalitne spracované. Myslite na bezpečie a pohodlie vašich ratolestí. Vybrať si môžete jednotlivo stojace skrine alebo celú zostavu. Aký je medzi nimi rozdiel? Skrine si nakombinujete podľa veľkosti a podľa potreby. Zostavy sú vopred pevne dané a obsahujú skrine, komody, stôl aj poličky. Dostatok úložného priestoru je veľmi dôležitý, preto nepodceňte priestranné skrine alebo boxy pod posteľ. Do nich uložíte sezónne oblečenie i hračky.

Detská zostava SALLY A

 

3. Používajte len prírodné materiály

Deti majú veľmi citlivú pokožku. Preto im do izbičky vyberajte len prírodné materiály. Ideálne je drevo a nábytok s čo najmenším podielom chemických a syntetických látok. Dbajte tiež na pôvod textilu. Detské obliečky by mali byť z čistej bavlny a s certifikátom OEKO-TEX Standard 100. Ten vám zaručí, že sú látky zdravotne nezávadné a obsahujú ekologické farby, ktoré sú šetrné k pokožke.

 

4. Vymaľujte izbu veselými farbami

U detských izieb pre dievčatká sa nebojte použiť veselé alebo pastelové farby. Veľmi dobre vyzerá ružová, fialová, tyrkysová alebo zelená. Nič nepokazíte ani jemnými odtieňmi béžovej, hnedej alebo bielej. Farby kombinujte, ale udržujte medzi nimi harmóniu. Ideálne sú tri farby, keď jedna dominuje a ďalšie dve sú sprievodné. Použiť môžete aj veselé tapety detských rozprávkových hrdinov, ktorými ozdobíte stenu.

 

5. Vyberte ten správny štýl izby

Nie každé dievčatko chce byť princeznou a túži po ružovej izbe s baldachýnom. Niektoré slečny majú viac chlapčenskú povahu a budú sa cítiť dobre trebárs ako indiánky alebo si zamilujú posteľ v podobe formuly. Tie sa vyrábajú aj v ružovom prevedení a slúžia na relaxáciu a na hranie. Izbu nezariaďujte len podľa svojho vkusu, ale pýtajte sa na názor predovšetkým vašich detí. Ony samy vedia, čo sa im páči a v akom prostredí sa cítia komfortne.

 

6. Ozdobte izbu štýlovým detským textilom

Útulnosť každému interiéru dodajú závesy, vankúšiky alebo deky. Motívy môžete vyberať v neutrálnych farbách alebo s detskými vzormi. Malé slečny iste ocenia závesy so vzorom nočnej oblohy, džungle, indiánov, mačiek alebo hviezdičiek. So závesmi môžete zladiť tiež detské obliečky a vankúše. Dajte si pozor, aby ste jednotlivé vzory nemiešali a miestnosť nevyzerala prepchato.

Ak máte vlastnú predstavu o dizajne, nechajte si vybavenie do detskej izby ušiť na mieru. Radi vám s tým pomôžeme.

Detské bavlnené obliečky so sovičkami


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
1224 odberných miest po celom Slovensku