Luxusné damaškové látky v metráži

Damask je luxusný materiál, ktorý je známy pre svoju hebkosť, kvalitu, pevnosť a farebnú stálosť. Najčastejšie sa s ním stretnete u obliečok a plachiet. Vyrábajú sa z neho ale aj obrusy a dekoratívne predmety. Damašková látka je bavlnená tkanina, u ktorej sa strieda väzba osnovy a útoku. Charakteristický je u damaskovej látky prechod tón v tóne medzi svetlou a tmavou plochou. 

Pokiaľ si chcete ušiť vlastný originálny damaškový kúsok, využite našu ponuku látok v metráži. Vyberte si z motívu úzkeho prúžku so šírkou 4 mm alebo širšieho prúžku s veľkosťou 2 cm. Látky ponúkame v dvoch šírkach, a to 140 cm a 285 cm. Z šírky 285 cm ušijete veľké obrusy, francúzske obliečky či plachty na dvojlôžko.

Filtrujte tovar podľa parametrov
Farba:
Dostupnosť:
Celkom 3 položky

Čo je to damask? 

Damask je bavlnená tkanina charakteristická svojím vzorovaním. Vzory môžu mať rôzne veľkosti a tvary, najčastejšie sa však môžete stretnúť s motívom rôzne širokých prúžkov. Charakteristický je prechod tón v tóne medzi svetlou a tmavou plochou. Damaškové obliečky sa vyrábajú prevažne v bielej farbe, ale stretnete sa aj s rôznymi farebnými variantmi.

Šitie na mieru z damaškovej látky

Zo zakúpenej damaškovej látky si môžete ušiť doplnok do domácnosti sami alebo to nechajte na nás. Disponujeme šijacou dielňou, vďaka ktorej vám ušijeme domáci textil podľa vášho želania. Kladieme dôraz na precíznosť a kvalitu šitia, zaručujeme vám, že na našu prácu sa môžete spoľahnúť.

Ako šitie objednať? Je to jednoduché. Vašu objednávku s konkrétnymi požiadavkami nám zašlite e-mailom alebo cez e-shop. My vám obratom zašleme cenovú ponuku. 

Ako sa starať o damask?

Damaškové látky sú veľmi jednoduché na údržbu. Môžete ich prať až na 95°C, vyvárať, bieliť a tiež sušiť v sušičke. Biele a farebné látky perte oddelene. Ak použijete prací prášok alebo gél je na vás. Prací prášok sa hodí viac na škvrny a gél sa ľahšie rozpúšťa vo vode. U pracích tabliet nemusíte používať aviváž a sú ideálne na biele prádlo.


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
1223 odberných miest po celom Slovensku