Publikované dňa 25.10.2021

Ako správne vybrať plachtu na dvojlôžko?

Dvojlôžko, manželská posteľ alebo letisko. Nech už svoju posteľ pre dvoch nazývate akokoľvek, na pohodlný a pokojný spánok potrebujete správne posteľné obliečky. Keďže rozmery postelí sa môžu líšiť od 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 až po maximálny rozmer 200x220 cm, nie je úplne jednoduché vybrať si správne plachty.

Najdôležitejšia je veľkosť postele, pretože veľkosť plachty zodpovedá veľkosti postele. Ak spíte len na matraci, uveďte presnú veľkosť matraca. Buďte opatrní! Pri matraci je dôležitá nielen veľkosť, ale aj výška. Pre matrace do výšky približne 20 cm je ponuka plachiet pomerne široká, ale ak máte matrac vyšší ako 20 cm, musíte sa pri výbere plachty zamerať na výrobky, ktoré sú špeciálne určené pre vyššie matrace. V opačnom prípade plachta nebude držať na matraci, bude sa posúvať, zhŕňať a nebude plniť svoju funkciu.

Dôležitá je nielen veľkosť plachty a výška matraca, ale aj materiál, z ktorého je plachta vyrobená. Každý materiál má iné vlastnosti a vy si môžete vybrať presne ten typ, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Kvalitné froté plachty majú vysokú gramáž, takže vydržia nočné prezliekanie a časté pranie. Plachta je vyrobená z froté úpletu, takže je pevná a zároveň pružná. Froté je hrejivé na dotyk, takže froté plachty oceníte najmä v chladnejších mesiacoch. Vďaka vysokej savosti bavlny sú však vhodné na celoročné použitie. Ľahko sa udržiavajú a nemusia sa žehliť. Ponúkame froté plachty v rôznych veľkostiach a farbách pre matrace s výškou do 25 cm.

Jersey plachty sú mäkké a príjemné na dotyk. Hladko priľnú k matracu vďaka tunelu s elastickou páskou, ktorá udrží plachtu pevne na mieste. Bavlnené plachty Jersey sú vhodné aj na horúce letné dni, ale vďaka ich vysokej účinnosti ich môžete používať každý deň. Jersey plachty vydržia časté pranie bez žehlenia a môžete si vybrať z niekoľkých rozmerov určených pre dvojlôžko.

Luxusná damašková plachta je vyrobená z vysoko kvalitnej česanej 100% bavlnenej priadze. Napínacia damašková plachta je príjemná na dotyk a vhodná na celoročné použitie. V ponuke nájdete väčšinu požadovaných rozmerov pre dvojlôžko. Ak potrebujete iný rozmer, radi vám ušijeme plachtu na mieru v šírke až 280 cm a môžeme ju vyrobiť aj na obzvlášť vysoké matrace. Damašková plachta je k dispozícii s tenkými (4 mm) alebo širšími (2 cm) bielymi pruhmi. Všetky plachty sú šité v českých dielňach a zaručujeme ich vysokú kvalitu a trvanlivosť.

Bavlnené plachty s potlačou sa zvyčajne predávajú vo veľkostiach na jednolôžko. Bavlnené plátno má maximálnu šírku 160 cm, takže bavlnené plachty na dvojlôžko je možné vyrobiť len na mieru. Na rozdiel od iných materiálov je uprostred plachty viazací šev, ktorý nemá žiadny vplyv na funkčnosť alebo pohodlie pri spánku, je to skôr estetický detail. Sme pripravení ušiť vám plachtu z akéhokoľvek materiálu vrátane bavlny. Stačí nám napísať na [email protected].

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 100 €