Publikované dňa 23.7.2019

Ako zariadiť izbu pre malé dieťa?

Zariadiť detskú izbu, najmä ak je malá, nie je ľahké. Ide o miesto, kde sa dieťa hrá aj spí a neskôr aj učí. Musí sa sem vojsť kvalitná posteľ, oblečenie, hračky a knižky.

Detská izba

Modulový nábytok

Skrine sa nafúknuť nedajú, niektoré sa však dajú pristavať. Vyskúšajte modulové police a skrinky, ktoré sa dajú umiestniť podľa potreby rovno alebo zvisle. Časom sa k nim dajú dokúpiť ďalšie diely. Modulový nábytok má univerzálny účel. Môže slúžiť na ukladanie hračiek, neskôr napríklad na učebnice a knihy. Kým je dieťa malé, je potrebné mať úložné priestory ktorej, aby na ne dosiahlo. S pribúdajúcim vekom dieťaťa môžeme hnať modulový nábytok do výšky.

Polohovacie stôl a stoličky

Dôležitý je aj priestor pre relaxáciu. Dieťa nemôže sedieť len na stoličke. Z tohto dôvodu odporúčame zvoliť detská molitánová kresielka, poprípade i pohovky. V ponuke je hneď niekoľko vzorov vhodných pre chlapcov aj pre dievčatá. Táto detská kresielka sú vyrobená z kvalitného molitanu so snímateľným poťahom. Sú teda pre deti mäkká a pohodlná, navyše môžete poťahy kedykoľvek zložiť a vyprať. Ak máte radi zmenu, poťahy sú ponúkané aj samostatne a môžete ich tak meniť podľa potreby.

Aké zvoliť farby

S postupným rastom dieťaťa sa nemení len jeho fyzické proporcie, ale aj jeho záujmy a preferencie. To sa týka aj dizajnu a farieb. Nepřeplácejte detskú izbu mnohými veselými farbami. Zvoľte si radšej jednu farbu hlavnú, jednu doplnkovú a tretí farbu môžete použiť na pár dekorácií pre zvýraznenie. Dieťa časom môže prejsť do fázy, keď mu nebude toľko farieb vyhovovať. Navyše sa v takom prostredí zle sústredí, horšie relaxuje aj zaspáva. Nábytok radšej voľte v neutrálnych farbách. Ľahko meniteľný doplnky, ako je koberec na hranie, poťahy, vankúšiky s vymeniteľnými poťahy, samolepky na stenu, závesy a záclonky môžu byť pokojne ružové so zvieratkami alebo princeznami, pre chlapcov modré s autíčkami či dinosaurami.

Detská posteľ

Kvalitná detská posteľ je základom dobrého spánku. Aj posteľ môže rásť s dieťaťom. Na ňu patrí rovnako kvalitný rošt a matrac. Existujú špeciálne matrace pre deti. Odporúčame aj chránič matracov. Ten totiž môže úplne zásadne zmierniť opotrebenie matraca a výrazne predĺžiť jej životnosť. Napomáha k zachovaniu stálosti matraca a súčasne poskytuje ochranu proti jej opotrebovaniu a znečistenia. Pohodlne je vyperiete. Chrániče neprepustí tekutinu a predídete tak znečisteniu matraca, ktoré je u malých detí časté. Veľkosť si vyberte podľa požiadaviek, druhu postele a veku dieťaťa.

Prestieradlá do postieľky

Po chrániči na matrac prichádza na radu kvalitná detská prestieradlá. Froté prestieradlá zaručí pokojný detský spánok, ochráni matrac a doplní detský set. Tieto prestieradlá sú dostupné vo veľkosti 70x140 cm a sú vybavené všitou napínacie gumou, ktoré uľahčia povliekania. V ponuke sú prestieradlá do postieľky aj prestieradlá na klasické postele alebo dvojlôžka. Sú v atraktívnych farbách, ako je zelená, oranžová, fialková, ružová alebo azúrovo modrá.

Detské obliečky

Detské obliečky môže byť do postieľky pre bábätko i na veľkú posteľ. Majú nápadité detské motívy, ktoré si deti rýchlo obľúbia. Môže ísť o roztomilé malej sovy, sloník, srdiečka i mačičky. Chlapci ocenia obliečky s futbalovými loptami, autíčkami, plachetnicami a raketami. Voľte vždy detské obliečky ušité z kvalitných, hygienicky nezávadných látok, ktoré sú na dotyk veľmi príjemné a nedráždia citlivú detskú pokožku.

Vankúše do postieľky

Detské vankúše do postieľky z kvalitnej 100% bavlny majú certifikát nezávadnosti Oeko-Tex 100. Jedná sa o české výrobky, rovnako ako u ostatného textilu. Sú štandardné alebo prešívané v rozmeroch 60x40 cm a 70x50 cm. Na mieru si môžete nechať ušiť akýkoľvek rozmer, aby bol vankúš do postieľky podľa vašich predstáv. K nim si môžete zaobstarať prikrývky z dutého vlákna a obľúbené malé vankúšiky.

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 80 €