Ako vybaviť kúpeľňu kvalitným bytovým textilom za rozumnú cenu

Napísané dňa: 09.03.2017

Jednoduchý a jednotný štýl, to je základný stavebný kameň, ktorého by sa mala držať každá gazdinka. Nikto totiž nemá rád, keď je interiér preplácaný a plný vecí, ktoré tam už dávno nepatrí. Preto je potrebné pri výbere bytového textilu do kúpeľne dbať jednoduchých pravidiel a zaručíme vám, že potom budete nadšení nielen vy, ale aj každá návšteva, ktorá k vám domov zavíta.

Jednotný štýl a výber farieb

Pri výbere všetkého vybavenia kúpeľne, ako sú uteráky, osušky a kúpeľňové predložky je dôležité zhodnotiť farbu vašej kúpeľne a podľa toho následne vyberať. Všeobecne platí, že biela farba nič nepokazí, preto ju môžete väčšinou využiť do každého interiéru, avšak vždy je vhodné starostlivo vybrať druhú farbu do kombinácie.

Farby a štýl kúpeľňových predložiek

U kúpeľňových predložiek platia rovnaké pravidlá, ako pri uterákov. Vždy by ste mali vyberať kúpeľňové predložky v rovnakej farebnej variante, ako sú uteráky a osušky, aby nepôsobili ako päsť na oko v uhladenom kúpeľňovom prostredí.

Jednotný výber materiálu vám uľahčí prácu

Keď sa budete rozhodovať pre nové vybavenie kúpeľne, vždy premýšľajte tiež nad tým, ako budete musieť o uteráky, osušky a kúpeľňové predložky starať. Preto odporúčame vybaviť kúpeľňu vždy v jednotnom štýle a to hlavne čo sa týka materiálu. Každý materiál totiž vyžaduje inú starostlivosť pri praní a sušení, preto predídete prípadným komplikáciám, pri praní viacerých materiálov naraz.

Dostupné varianty uterákov a osušiek

Naše tipy na Goldea.sk

Skvelou variantou je teraz kombinácia klasicných froté uterákov s bordúrou pruhov a kúpeľňových predložiek nôžky. Nielen, že sa tieto produkty vyrábajú v rovnakom farebnom odtieni, ale dokonca ich môžete prať dohromady.

Veríme, že sme vám priblížili výber bytového textilu do kúpeľne a utvrdili vás v tom, že nie vždy je potrebné niečo extra. Skvelým dôkazom sú už vyššie spomínané froté uteráky a kúpeľňové predložky so vzorom nôžky, ktoré rozhodne nepatria k najdrahším variantom, ale účelovo vám poslúži skvele.