Biele obrusy - nestarnúca klasika pri stolovaní

Napísané dňa: 24.02.2019

Možno si hovoríte, že čisto biele obrusy už nie sú v móde, ale nie je tomu tak. Sú stále obľúbené a to hlavne pri slávnostných udalostiach, ale aj pri každodennom stolovaní. Ak takýto biely obrus na Váš stôl zháňate, prinášame prehľad, s akými druhmi sa môžete stretnúť.

Biela farba je charakterizovaná ako symbol čistoty a sviežosti. Respektíve je to farba, ktorá sa hodí do väčšiny miestností a nič s ňou nepokazíte. Miestnosť Vám rozjasní a výborne sa kombinuje s inými farbami. 
Obrusy v bielej farbe sú skvelou voľbou na jedálenský stoly v domácnostiach, reštauráciách a tiež pre svadobnú, narodeninovú či podobnú sviatočnú tabuľu. Je už potom na Vás, či dávate prednosť obrusom z bieleho bavlneného plátna či damašku alebo z dôvodu funkčnosti preferujete teflónové obrusy.

Biele bavlnené obrusy

Obrusy z bieleho bavlneného plátna sú veľmi rozšírené. Ide o klasiku medzi obrusy. Sú ušité zo 100% bavlny, ktoré sa potom líšia iba gramážou. Stretnúť sa môžete väčšinou s gramážou od 120g/m2 do 190g/m2. Čím vyššia gramáž je, tým je obrus pevnejší. V našom e-shope goldea.sk môžete zakúpiť biely bavlnený obrus na hranatý, okrúhly aj oválny obrus.

biely bavlnený obrus na hranaté stoly
viac rozmerov
biely bavlnený obrus na okrúhly stôl
viac rozmerov
Biely bavlnený obrus na oválny stôl
viac rozmerov

 

Biele obrusy s teflónovou úpravou

V prípade, že zháňate biely obrus, ktorý neprepustí rozliatu tekutinu, Vaša voľba bude smerovať k obrusom s teflónovou úpravou. Jedná sa o tenkú vrstvu teflónu, ktorá je vodoodpudivá. Rozliatu tekutinu stačí zo stola iba zotrieť a obrus zostáva čistý. Vďaka tejto vlastnosti sú biele teflónové obrusy čoraz viac žiadanejšie a to ako v domácnostiach, tak aj v reštauračných zariadeniach. 

 

Biele damaškové obrusy

Damašok je veľmi obľúbeným materiálom pri výrobe bytového textilu do hotelov. Okrem obrusov sa z neho šijú napríklad obliečky a prestieradlá. Damaškové obrusy v porovnaní s klasickými bielymi bavlnenými obrusy pôsobí na prvý pohľad luxusnejším dojmom a to hlavne vďaka lesklému vzhľadu.

 

Máte pekný masívny stôl? Namiesto obrusu si stôl vyzdobte behúňom alebo prestieraním

Máte kvalitný masívny stôl a nechcete ho schovávať pod obrus? Odporúčame Vám stôl ozdobiť behúňom alebo prestieraním. V našej ponuke nájdete ako dekoračné vzorované behúne a prestieranie, tak aj jednofarebné v bielej farbe.

 

Potrebujete ušiť biely obrus na mieru?

Ak ste v našej ponuke obrusov nenašli Vami požadovaný rozmer alebo Vás zaujala látka, z ktorej neponúkame hotový obrus, vytvorte dopyt na ušitie obruse a my Vám následne zašleme cenovú ponuku na ušitie obrusa. V prípade väčšieho odberu bielych obrusov Vám radi poskytneme množstevné zľavy.