Dnes sa zameriame na oválne obrusy. Toľko rozmerov, farieb a vzorov? Áno!

Napísané dňa: 05.02.2019

Oválné bavlněné ubrusy - Goldea.cz

V dnešnej dobe nie je na trhu veľa produktov, ktoré by boli naozaj až nedostatkovým tovarom. Dopyt v Slovenskej republike mnohonásobne prevyšuje jej ponuku, ktorá je naozaj veľa slabá. My sa na túto kategóriu oválnych obrusov zamerali a dnes Vám o celé ucelené kolekciu týchto obrusov napíšeme. Nájsť hranatý alebo okrúhly obrus nie je žiadny problém, ale čo keď mám doma krásny veľký oválny stôl, pri ktorom sa schádza celá naša rodina? To je potom s jeho sehnáním ťažkosť.

Tradičny oválny obrus je určený len na oválne stoly a na jeho celom obvode by ste správne nemali nájsť rovnú plochu, keďže sa skladá z dvoch okrúhlych častí, ktoré na seba uprostred nadväzujú. Výnimku tvoria veľké obrusy a dlhé obrusy, ktoré rovnú plochu mať musí.

Aké sú najčastejšie rozmery a ako rozmer vybrať?

Vybrali sme 3 základné rozmery, ktoré pasujú takmer na každý typizovaný stôl, ktorý máte doma. Tradičné rozmer oválneho stola je 100x140 cm alebo 120x180 cm. Pri výbere obrusu vždy odporúčame zakúpiť obrus väčšie o 15 cm na každú stranu, aby nám obrus krásne sadol na Váš stôl.

Pre lepší prehľad pár ukážok:

Pre stôl 100x140 cm - odporúčame obrus 130x170 cm (z každej strany 15cm presah)

Pre stôl 120x180 cm - odporúčame obrus 150x210 cm (z každej strany 15cm presah)

Pre stôl 140x240 cm - odporúčame obrus 170x270 cm (z každej strany 15cm presah)

Z aké látky sa vyrábajú oválne obrusy?

Na našom e-shope Goldea.cz sme sa zamerali na 3 materiály, z ktorých obrusy ponúkame. Tradičné voľbou je klasickej 100% bavlnené plátno, ktoré zaujme svojou nízkou cenou a pestrou farebnou ponukou. Ďalej oválne obrusy vyrábame z dekoračných látok Loneta (55% bavlna a 45% polyester), ktoré sú pevnejšie ako bavlna vďaka vyššej gramáži 190g/m2. Posledný látkou, ktoré je v poslednej dobe veľmi obľúbená je látka s teflónovou úpravou pre jednoduchú údržbu.

Oválny obrus Vám ušijeme presne podľa vás - na mieru!

Ak máte doma stôl na mieru, alebo netradičné starší rozmer? Nevadí, vyrobíme pre Vás stôl presne podľa rozmerov, ktoré nám dodáte. Pre viac informácií mrknite na našu sekciu - Šitie obrusov na mieru.