Viete aký materiál prestieradiel je vhodný pre jarné a letné obdobie?

Napísané dňa: 18.04.2017

Mnoho z nás žije v domnienke, že na voľbe prestieradlá nijako zásadne nezáleží, opak je však pravdou. Hovoríte si v čom je ten zásadný rozdiel? Dnes vám prezradíme, ako správne vybrať prestieradlo, ktoré zvýšia komfort vášho spánku. Ukážeme vám tiež na čo si dávať pozor a čomu sa úplne vyvarovať.

  

V čom najčastejšie robíme chybu?

Pri výbere prestieradiel sa väčšinou zaoberáme len základnými požiadavkami, medzi ktoré patria rozmer a farba. Zabúdame však často materiál z ktorého je prestieradlo vyrobené. V prvom rade záleží na kvalite materiálu, ktorú vo väčšine prípadov spoznáme už po prvom vypraní. Okrem kvality však záleží aj na samotnom druhu materiálu, pretože každý materiál je špecifický inými a vlastnosťami a je vhodný pre určité ročné obdobie.

Ktoré prestieradlá sú vhodné pre zimné obdobie?

V zimnom období odporúčame zakúpiť prestieradlá z mikrovlákna alebo froté bavlnené plachty. Predovšetkým prestieradlá z mikrovlákna sa vyznačujú svojou jemnosťou a hrejivosťou, ktorá dopraje v zimnom období maximálny komfort. Naopak v lete neodporúčame tento typ prestieradlá využívať práve z dôvodu vysokej hrejivosti. Pre tých, ktorí si potrpia na výrobky z bavlny odporúčame pre zimné obdobie prestieradlá froté.

 

  

Akú variantu voliť na leto?

V letnom období odporúčame využívať prestieradlá zo 100% bavlny. Najvhodnejšie variantom je prestieradlo z hladkej bavlny, ktoré je v lete príjemne chladivé. Narozdiel od prestieradiel z mikrovlákna sa v bavlnenom prestieradle nebudete v teplých letných nociach potiť.

Aké plachty u nás môžete zakúpiť?

Všetky naše prestieradlá sa pýši certifikátom ČESKÁ KVALITA