Čo znamená označenie Oeko-Tex® Standard 100 a prečo by ste ho mali vyžadovať?

Oeko-Tex® Standard 100 je jedným z najznámejších označení na svete. Používa sa pre textílie testované na prítomnosť škodlivín. Pokiaľ toto označenie nájdete na štítku vášho oblečenia alebo domáceho textilu, môžete si byť istí, že pri ich výrobe neboli použité žiadne chemické látky.

Význam Oeko-Tex® Standard 100

Má textilný výrobok štítok Oeko-Tex® Standard 100? Výborne. Znamená to, že každá jeho súčasť bola testovaná na prítomnosť škodlivých látok. Výrobok je vďaka tomu bezpečný pre ľudské zdravie. Testy vykonávajú nezávislé partnerské inštitúty Oeko-Tex® Standard 100 na základe rozsiahleho katalógu kritérií. Pri teste berú do úvahy rad látok, ktoré môžu byť škodlivé pre ľudské zdravie. V mnohých prípadoch dokonca limity pre Oeko-Tex® Standard 100 presahujú národné i medzinárodné požiadavky.

Detské bavlnené obliečky do postieľky - vzor 489 oranžová jungle

 

Naše detské obliečky splňujú certifikáciu o nezávadnosti látky Oeko-Tex® Standard 100, triedy 1

 

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Katalóg kritérií pre Oeko-Tex® Standard 100 je aktualizovaný aspoň raz za rok. Pravidelne je tiež rozširovaný o nové vedecké poznatky alebo zákonné požiadavky. Certifikát sa výrobcom vydáva na jeden rok. Ako zákazník vďaka tomu máte istotu, že značka nemôže poľaviť v dodržiavaní prísnych požiadaviek.

 

Triedy produktov Oeko-Tex® Standard 100

Oeko-Tex® Standard 100 rozlišuje štyri triedy produktov. Líšia sa podľa účelu použitia a tiež v požiadavkách na kvalitu.

Trieda 1: Táto trieda produktov zahŕňa výrobky pre dojčatá a musí spĺňať tie najprísnejšie požiadavky.

Trieda 2: Táto trieda produktov zahŕňa produkty, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou. Patrí sem napríklad oblečenie, spodná bielizeň, obliečky alebo matrace.

Trieda 3: Táto trieda produktov zahŕňa výrobky, ktoré neprichádzajú do kontaktu s pokožkou. Sú to napríklad bundy, vesty alebo opasky.

Trieda 4: Táto trieda produktov zahŕňa dekoračné textílie a interiérové doplnky. Sem patria napríklad obrusy, záclony alebo čalúnnické látky.

 

Goldea a Oeko-Tex® Standard 100

My si na kvalite našich látok zakladáme. Všetky naše produkty sú preto vyrobené s ohľadom na životné prostredie a vaše zdravie.

 

Spĺňame prísne požiadavky na kvalitu detského textilu

Náš detský textil spĺňa tie najprísnejšie požiadavky na kvalitu. Spadá teda do prvej triedy, ktorá zahŕňa výrobky pre dojčatá. Pri výrobe týchto látok neboli použité žiadne chemické farbivá a všetky látky sa pýšia certifikátom Oeko-Tex® Standard 100. Vďaka nemu sú použité materiály vhodné aj pre citlivú pokožku bábätiek.

 
Novinka
5 rozmerov
Detské bavlnené obliečky do postieľky - vzor 501 siví oslíci Detské bavlnené obliečky do postieľky - vzor 501 siví oslíci
Detské bavlnené obliečky do postieľky - vzor 501 siví oslíci
Ušijeme pre vás
20,37 € od 16,29 € (-20%)
 
2 rozmery
Bavlnená napínacie plachta do detské postieľky - vzor oranžová jungle Bavlnená napínacie plachta do detské postieľky - vzor oranžová jungle
 
7 rozmerov
Detský bavlnený záves - vzor nočná obloha Detský bavlnený záves - vzor nočná obloha
Detský bavlnený záves - vzor nočná obloha
Ušijeme pre vás
26,82 € od 20,37 € (-24%)

 

Naša posteľná bielizeň je vhodná pre alergikov a astmatikov

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100 nájdete aj u posteľnej bielizne. Plachty, obliečky, prikrývky a vankúše sa pýšia prísnym certifikátom, ktorý vám zaistí kvalitný spánok. Sú tiež vhodné pre alergikov a astmatikov.

 
Novinka
Bavlnená napínacie plachta - vzor sivé geometrické tvary na bielom Bavlnená napínacie plachta - vzor sivé geometrické tvary na bielom
 
2 rozmery
Nepriepustná froté plachta s napínacou gumou - BLANKYTNE MODRÁ Nepriepustná froté plachta s napínacou gumou - BLANKYTNE MODRÁ
 
Novinka
Bavlnená napínacie plachta - HORČICOVÁ Bavlnená napínacie plachta - HORČICOVÁ
Bavlnená napínacie plachta - HORČICOVÁ
Ušijeme pre vás
17,51 € 15,47 € (-12%)

 

Všetok domáci textil má certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Z látok, ktoré získali certifikát Oeko-Tex® Standard 100 šijeme dekoratívny a bytový textil. Zdraviu bezpečné nie sú len látky, ale aj ďalšie komponenty, z ktorých je výrobok ušitý. Patria medzi ne nite, podšívky, gombíky, zipsy alebo napríklad nity.

 
Novinka
9 rozmerov
Dekoračná obliečka na vankúš VINTAGE - vzor mozaika s tyrkysovou
Dekoračná obliečka na vankúš VINTAGE - vzor mozaika s tyrkysovou
Ušijeme pre vás
9,76 € od 6,08 € (-38%)
 
Novinka
9 rozmerov
Dekoračná obliečka na vankúš VINTAGE - vzor dizajnová kolieska so zlatou
 
9 rozmerov
Dekoračná obliečka na vankúš LONETA - levanduľová
Dekoračná obliečka na vankúš LONETA - levanduľová
Ušijeme pre vás
9,76 € od 6,08 € (-38%)

 

Na našom e-shope si vyberte kvalitné látky, z ktorých ušijete krásne doplnky do domácnosti. Alebo šitie nechajte na nás, naše krajčírky sa o všetko postarajú.


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
1740 odberných miest po celom Slovensku