Publikované dňa 30.7.2020

Hotové a kusové závesy: aké sú ich hlavné výhody a nevýhody?

Už ste sa s kusovými závesmi určite niekedy stretli. Sú to hotové výrobky v univerzálnych veľkostiach, pri výbere ktorých narazíte na viaceré úskalia. Poďme si povedať, aké to sú.

Dané rozmery

Ak existuje niečo skutočne nevyspytateľné, je to práve šírka okien v byte. Tí z vás, ktorísa často sťahujú, už možno zažili v praxi ten radikálny rozdiel, ktorý je vidieť vo chvíli, keď sa pokúšate zastrieť vašimi pôvodnými závesmi iné okno.Podobná situácia môže nastať pri kúpe normovaných závesov. Hotové závesy do okien môžu byť tak dlhé, že zakrývajú kúrenie, či sa váľajú po dlážke, alebo sú, naopak, tak krátke, že cez dolnú časť okna presvitá svetlo do bytu. Ich šírka navyše nebýva práve veľkorysá (do 180 cm), takže zakryť jedno väčšie okno je celkom výzva. Nezabúdajte ale okná pred nákupom tak či onak zmerať. U niektorých druhov závesov (napríklad zatemňovacích) to môže byť problém.

Daný spôsob uchytenia

Aj spôsob uchytenia závesu môže predstavovať problém. Pri kúpe závesov musíte dobre zauvažovať nad tým, akú to máte vlastne garnižu. Nie vždy sú totiž závesy univerzálne použiteľné. Môžu mať na okrajoch napríklad stuhy alebo vsadené kolieska, ktorými sa prevlieka tyč. Prichytiť potom takéto závesy napríklad klasickými štipcami je trochu problém a nevyzerá to dobre.

Aké je riešenie?

Ak sa vám nechce závesy dlho vyberať, najlepšia možnosť je si nechať ušiť závesy na mieru. Môžete si tak zvoliť nielen rozmery a spôsob uchytenia, ale hlavne motív a farbu podľa vlastného vkusu. Taká možnosť je neoceniteľná a nemusíte byť odkázaní na obmedzené katalógy a výber predajcov. Vďaka tomu si môžete zaobstarať aj závesy z dekoračných látok, napríklad s vianočným motívom.

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 100 €