3 kuchyne s kúzelnou vianočnou dekoráciou. Akú si vyberiete?

Kuchyňa a Vianoce k sebe neodmysliteľne patria. Voňajú tu koláče, v rúre sa pečú vianočné pochúťky a na sporáku sa varí voňavá kapustnica. Poradíme vám, ako si vianočne vyzdobíte kuchyňu a jedáleň, aby ste sa tu pri varení cítili ako v rozprávke.

Vianočné dekorácie do rustikálnej kuchyne

Útulno, teplo, domáca pohoda. Presne tak by sa dala charakterizovať atmosféra rustikálnej kuchyne. Dominuje jej drevo, kov a prírodné materiály. Pri rustikálnej kuchyni sami spoznáte, že je ťažké odolať kúzlu masívnych skriniek a vzdušných otvorených políc. Budete sa tu cítiť ako na rozprávkovej chate. A vianočné zdobenie si užijete plnými dúškami. Práve tomuto typu kuchyne pristane množstvo dekorácií, kárované motívy a slamené ozdoby.

 
15 rozmerov
Vianočný dekoračný obrus LONETA - vzor maľovaní jeleni a srnky
Vianočný dekoračný obrus LONETA - vzor maľovaní jeleni a srnky
Ušijeme pre vás
8,12 € od 5,51 € (-32%)
 
9 rozmerov
Vianočný bavlnený obrus - vzor biele hviezdičky na červenom - GUĽATÝ
 
16 rozmerov
Teflónový obrus - vzor zlatí vianoční sobi na bielom - OVÁLNY Teflónový obrus - vzor zlatí vianoční sobi na bielom - OVÁLNY
Teflónový obrus - vzor zlatí vianoční sobi na bielom - OVÁLNY
Ušijeme pre vás
32,04 € od 27,96 € (-13%)

Vianočné dekorácie na stôl v rustikálnej jedálni

Pri zdobení rustikálneho vianočného stola sa inšpirujte prírodou. Na vašom stole by nemali chýbať šišky a čečiny. Doprostred tabule vyskladajte vetvičky a ozdobte ich sušenými jablkami a pomarančmi. V bytovom textile využite kombináciu klasických vianočných farieb, medzi ktoré patria červená, zelená a biela. Krásne bude vyzerať károvaný vianočný obrus s vianočným prestieraním s rovnakým vzorom. V rustikálnej jedálni platí jednoduché pravidlo. Čím viac vianočných ozdôb použijete, tým bude priestor vyzerať útulnejšie. Stoličku zateplite vianočnými sedákmi a do okien zaveste vianočné závesy. Pozor, množstvo dekorácií neznamená, že miestnosť pôsobí prepchato. Držte sa jednoduchého pravidla. Jedálni by mala dominovať jedna hlavná farba doplnená o dva ďalšie odtiene. Tie by sa mali opakovať na látkach aj vianočných ozdobách.

Vianočné dekorácie v rustikálnej jedálni

Obrázek: Vianočné dekorácie v rustikálnej jedálni

 

Vianočné dekorácie do minimalistickej kuchyne

Minimalistická kuchyňa je opakom tej rustikálnej. V tejto kuchyni vládne umiernenosť, jednoduchosť a účelnosť. Nič tu nie je navyše. K minimalizmu patrí biela, čierna, sivá a béžová farba. Najčastejšie sa tu stretnete s drevom, kovom, sklom alebo betónom. Rovnako ako kuchyňa je minimalistická aj jej vianočná výzdoba. Vyberte si jeden výrazný prvok, ktorý bude dominovať celej miestnosti. Môže ním byť napríklad adventný veniec, vianočná ruža alebo strom z drevených dosiek, ktorý zavesíte na stenu.

Vianočné dekorácie na stôl v minimalistickej jedálni

Minimalistická vianočná tabuľa sa vyznačuje jednoduchosťou a praktickosťou. Tu žiadne veľké dekorácie nečakajte. Stôl ozdobte napríklad vianočným behúňom s jednoduchými motívmi vločiek alebo hviezdičiek. Veľmi dobre vyzerá tiež jednofarebný strieborný alebo zlatý vianočný obrus. Do okien zaveste vianočné závesy v tlmených farbách, ktoré budú ladiť s vianočnou tabuľou. Zapáľte vonnú sójovú sviečku a užite si vianočnú atmosféru.

Vianočné dekorácie v minimalistickej jedálni

Obrázek: Vianočné dekorácie v minimalistickej jedálni

 

Vianočné dekorácie do modernej kuchyne

Ako si predstavujete modernú kuchyňu? Môže byť plná lesku, skla, kovu, mramoru alebo betónu. Prím hrá dizajn a moderné kuchynské technológie, ktoré vám uľahčia každodenné varenie. Medzi farby používané v modernej kuchyni patrí lesklá biela, čierna a červená. Moderná kuchyňa si žiada moderné dekorácie. Stavte na zlatú, striebornú, čiernu a samozrejme na klasické vianočné farby. Vyhnite sa výrazným motívom a radšej si kúpte jednoduché, zato výrazné doplnky.

Vianočné dekorácie na stôl v modernej jedálni

Atmosféru Vianoc umocnia živé kvety a zapálené sviečky. Doprostred stola postavte výrazný svietnik s vysokými sviečkami. Použite sklenené ozdoby, trblietavé reťaze a výrazné kamienky. Riad zvoľte porcelánové so striebornými príbory. Stôl ozdobte vianočným behúňom v zlatej, striebornej alebo bielej farbe s trblietkami. V rovnakom dizajne pridajte ku každému miestu vianočné prestieranie. Nezabudnite ani na vianočné závesy. Veľmi dobre budú vyzerať jednoduché, ale masívne závesy v klasických vianočných farbách. Vyskúšajte napríklad zatemňovacie blackout závesy alebo dekoračné jednofarebné závesy.

Chcete si vyzdobiť kuchyňu presne podľa svojich predstáv? Prezrite si našu ponuku vianočných látok v metráži a ušite si dekorácie sami. Alebo nechajte šitie na nás, s chuťou sa ho zhostíme.

Vianočné dekorácie v modernej jedálni

Obrázek: Vianočné dekorácie v modernej jedálni

 

Prajeme vám krásne a pokojné Vianoce plné lásky, šťastia a domácej pohody,

Vaša Goldea


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
1223 odberných miest po celom Slovensku