Oživte svoj byt doplnkami vo farbe roku 2023

Červená farba s podielom fialovej zvaná Viva Magenta je oficiálnou farbou roku 2023. Ak neviete presne, o akú farbu sa jedná, tak magenta sa pekne česky povie purpurová. Farba roka má symbolizovať nové začiatky a odvahu.

 

Ak uvažujete o novom bytovom textile, magenta najlepšie vynikne v jedálni alebo spálni. Obliečky na vankúše, obrusy, závesy, uteráky alebo posteľné obliečky, všade sa farba na pomedzí červenej, vínovej, fuchsiovej a tmavo ružovej hodí. Po farbe roka 2022 s názvom Veri Peri, ktorá bola skôr fialková, a jasno žltej farbe roka 2021, ide o návrat k prírodným farbám a tónom zeme. Inšpiráciu, ktorá ovplyvní celosvetové trendy v móde, dizajne a mnohých ďalších oblastiach.

Nie je potrebné vymeniť celý šatník ani si zaobstarávať nové vybavenie domácnosti. Ale pár nových kúskov vás určite poteší. Či už ide o purpurový odtieň na vzoroch a potlačiach alebo veľkú jednofarebnú plochu v niektorom z odtieňov červenej a vínovej, určite nebudete sklamaní. Magentu nájdete vo farbe pivoniek, magnólií, čerešňového kvetu alebo vlčieho maku v rozkvitnutej záhrade. Krásne ladí s bielou alebo prírodnou béžovou. Je to farba, ktorá sa len tak neomrzí.

Ak máte radi kontrasty, kľudne môžete farby roka kombinovať s tými predošlými. Jasavo žltú, neutrálnu sivú alebo fialkovú. Korálovo červenú, klasicky modrú alebo sviežu zelenú. A je to len pár rokov, čo sa svet utápal v púdrovo ružovej, ktorá ide s modrou a sivou pekne dohromady. Rozhodujúci je pocit, ktorý si s farbami spájate. Každý sa chce doma cítiť v pohode.

Napriek tomu určovanie farby roka nie je len nejaký módny rozmar. Už štvrťstoročie ju vyberajú odborníci z americkej spoločnosti Pantone Color Institute, ktorí analyzujú trendy na sociálnych sieťach, skúmajú životný štýl aj náladu v spoločnosti. Tohtoročná farba Viva Magenta symbolizuje návrat optimizmu, a tým by sme sa mali riadiť predovšetkým!


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
2707 odberných miest po celom Slovensku