Publikované dňa 28.8.2020

Prikrývky a vankúše - aké typy ponúkame a čím sa od seba líšia?

Uvažujete nad kúpou nových lôžkovín do vašej postele? Ponúkame vám vankúše a prikrývky z dutého vlákna. Tento materiál sa ľahko udržuje a ochráni aj vaše zdravie. Na trhu existuje mnoho variantov, ktoré sa líšia mierou hrejivosti, ale aj spôsobom údržby.

Prikrývky z dutého vlákna

Prikrývky a vankúše z dutého vlákna

Pri výrobe našich vankúšov a prikrývok využívame kvalitné duté polyesterové vlákno. Výplň je vyrobená zo značkových konjugovaných dutých vlákien od írskej firmy Wellman. Duté vlákno sa stalo skvelou alternatívou vedľa ťažkého a neforemného husieho peria, ktoré bolo nepraktické a muselo sa často čistiť. Husacie perie oproti dutému vláknu je prakticky jeden veľký alergén; je to spoľahlivý pracholep, ktorý sa stáva rejdištěm života roztočov. Už z toho dôvodu sa od využitia perie v prospech dutého polyesterového vlákna upúšťa. Duté vlákno je vždy nadýchané a je veľmi ľahké. Čím vyššia je gramáž výplne, tým vyššiu tepelnú odolnosť danej lôžkoviny majú. Väčšinu prikrývok z dutého vlákna je možné prať až na 95°C, bez toho aby sa im niečo stalo. Výplň samotná tieto teploty znesie.

Duté vlákno sa dá ľahko dokúpiť, napríklad aj v našom e-shope. Môžete si tak vypchať vlastné periny a vankúše. Pozrite sa s nami na rôzne typy vankúšov a prikrývok z dutého vlákna, ktoré ponúkame.

1) Vankúše Standart - základný typ vankúšov

Vankúše Standart tvoria úplný základ našej ponuky vankúšov. Ide o jednoduchý hladký vankúš, ktorý je možné použiť ako výplň k poťahom a obliečkám z dekoračných látok. Vankúšiky ponúkame aj v rozmeroch, ktoré nie sú toľko obvyklé: 35 × 45, 40 × 40, 40 × 60, 45 × 45, 50 × 50, 50 × 70 a 70 × 90 cm. Tento vankúš vystačí pre nocľah vašich priateľov alebo návštev, ale pre každodenné spanie môže byť trochu nepohodlný.

Vankúš je kvalitný český výrobok vyplnený značkovým dutým vláknom a v poťahu zo 100% bavlny. Tento vankúš je možné prať až na 60°C, čo je teplota, ktorá spoľahlivo zabíja väčšinu škodlivých mikroorganizmov. Vankúšiky môžete spestriť niektorou z našich obliečok na vankúšiky.

 
 
Hladký vankúš Standart 40 x 40 cm Hladký vankúš Standart 40 x 40 cm
Hladký vankúš Standart 40 x 40 cm
Skladom
6,08 € 4,45 € (-27%)
 
 
Hladký vankúš Standart 45 x 45 cm Hladký vankúš Standart 45 x 45 cm
Hladký vankúš Standart 45 x 45 cm
Skladom
7,71 € 6,08 € (-21%)
 
 
Hladký vankúš Standart 50 x 50 cm Hladký vankúš Standart 50 x 50 cm
Hladký vankúš Standart 50 x 50 cm
Skladom
9,35 € 7,31 € (-22%)

2) Vankúše a prikrývky Comfort

Kolekcia Comfort je oproti kolekcii Standart vhodná pre pohodlné každodenné spanie. Hovoríme "kolekcie", pretože čo sa týka Comfortu, ponúkame v tejto kvalite nielen vankúše, ale aj prikrývky. Vankúše ponúkame v základných rozmeroch pre jednolôžko (70 × 90 cm) a do postieľky (40 × 60 a 50 × 70 cm).

Rovnako ako vankúše sú aj prikrývky Comfort pravidelne prešívané, čo napomáha tomu, aby sa výplň z dutého vlákna rovnomerne rozprestrela po celej ploche prikrývky. Prikrývku ponúkame v rozmere pre jednolôžko (135 × 200 cm), pre predĺžené jednolôžko (135 × 220 cm) a pre dvojposteľ (200 × 240 cm). Nájdete u nás tiež variantu pre celoročné použitie, ale aj teplejšie prikrývky pre zimné obdobie.

Aj v tomto prípade sa jedná o kvalitný český výrobok vyplnený írskym polyesterovým rúnom. Oproti vankúšom Standart je možné výplň vankúša Comfort vybrať, pretože je vankúš vybavený zipsom. Môžete si tak určovať mäkkosť vankúša. Poťah tejto kolekcie je vyrobený z jemnej pobrúsenej polyesterovej látky a je ošetrený certifikátom OEKO-TEX, ktorý zaručuje jeho zdravotnú nezávadnosť. Rovnako ako predchádzajúci model je aj tento možné prať až na 60°C, čo je teplota, pri ktorej umierajú baktérie, vírusy a roztoče.

 
 
Prešívaný vankúš Comfort 40 x 60 cm Prešívaný vankúš Comfort 40 x 60 cm
Prešívaný vankúš Comfort 40 x 60 cm
Skladom
18,33 € 13,43 € (-27%)
 
 
Prešívaný vankúš Comfort 50 x 70 cm Prešívaný vankúš Comfort 50 x 70 cm
Prešívaný vankúš Comfort 50 x 70 cm
Skladom
20,37 € 15,06 € (-26%)
 
 
Prešívaný vankúš Comfort 70 x 90 cm Prešívaný vankúš Comfort 70 x 90 cm
Prešívaný vankúš Comfort 70 x 90 cm
Skladom
32,61 € 25,71 € (-21%)

3) Vyvarovacie vankúše a prikrývky

Zásadnou vlastností vyvarovacie vankúšov a prikrývok je možnosť prania až na 95°C a sušenia až na 120°C. Pranie na túto veľmi vysokú teplotu zaisťuje zabitie všetkých roztočov, baktérií a vírusov. Ide teda o výrobok, ktorý je možné držať v maximálnom možnom hygienickom štandarde. Poťah vankúšov a prikrývok je vyrobený zo zmesi bavlny a polyesteru (1:1) a je ošetrený certifikátom OEKO-TEX, ktorý deklaruje zdravotnú nezávadnosť materiálu. Aj tieto vankúše sú vybavené zipsom pre možnosť manipulovať s výplňou.

Na čo si dávať pozor?

Pri nákupe lôžkovín dbajte na správne určenie rozmerov zodpovedajúci rozmerom vašej postele. Najčastejšie rozmery matracov nájdete vypísané v tabuľke v našom článku Rozmery plachiet: ako správne vybrať veľkosť plachty?, vďaka čomu môžete porovnať veľkosť prikrývok a vankúšov s matracom. Strážte tiež teploty, pri ktorých lôžkoviny periete a odporúčame vám si pred prvým praním zistiť ako prať vankúše a prikrývky, aby ste sa vyvarovali chybám. Pri kúpe nových lôžkovín sa môžete porozhliadnuť aj po nových obliečkách, ktoré lôžkoviny rozžiaria.

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 80 €