Publikované dňa 4.6.2024

Inšpirované prírodou: Ako vznikajú posteľné obliečky Goldea?

Značka Goldea každým motívom rozpráva príbeh. Príbeh, ktorý riadi inšpirácie každodenného života. Snažíme sa zachytiť okamžiky a premeniť ich v niečo trvalé. Motív Slovenská lúka je toho dôkazom.

Zrodil sa v mysli našej grafičky Monči, ktorá si zamilovala krásu slovenských lúčnych kvetin. Spomienky na letné prechádzky po rozkvitnutých lúkach sa tak premietli do nežného detailného motívu, ktorý ozdobuje nielen naše posteľné obliečky, ale aj obliečky na vankúše, obrusy či závesy.

Ponorte sa hlbšie do čítania a preskúmajte celú cestu Slovenské lúky - od skíc až po finálny produkt.

Svet, kde sa predstavy stávajú hmatateľnými

Kľúčovým bodom k realizácii nového designu je prenesenie myšlienky do digitálneho sveta. Na počiatku procesu tvorby je iba veľa myšlienok a prázdny papier, ktorý sa pomaly začína plniť najrôznejšími návrhmi. Tie sa postupne stávajú konkrétnejšie a formujú sa v jeden koncept. Designérka Monča si najprv vytvára hrubé náčrty, aby si utriedila svoje myšlienky a vizualizovala základné tvary a kompozície. Akonáhle má jasnejšiu predstavu, prechádza ku grafickému tabletu, kde začína dávať motívu jeho digitálnu podobu formou kriviek. 

“monika” “monika”

Pri tomto procese ladí jednotlivé tvary a farebnú paletu až do najmenšieho detailu. Každý ťah pera približuje návrh k finálnej podobe a z pôvodnej  myšlienky sa tak stáva konečný design. Ešte než však návrh odíde do tlačiarne, je potrebné jednotlivé prvky na látke rozmiestniť tak, aby sa opakovali a naväzovali plynule na seba. Potom už zostáva len kľúčový výber farieb zo špecializovaných vzorníkov tak, aby čo najlepšie vystihli farby predlohy.

Po starostlivom výbere farieb a zladení všetkých detailov je motív "Slovenská lúka" pripravený k finálnej tlači na látku. Moderné tlačiarenské technológie zaručujú verné podanie farieb a jemné prekreslenie každého detailu.

Precízna práca našich šičiek

V momente, kedy látku dovezieme z tlačiarne prichádza na radu um našich šičiek. V našej dielni sa spojuje precízna práca s najmodernejšími technológiami, čo nám umožňuje vymazliť každý produkt do najmenšieho detailu. 
Každý steh je prevedený s maximálnou starostlivosťou a dôrazom na detail, aby naše produkty boli nie len krásne na pohľad, ale tiež kvalitné a odolné pri každodennom používaní. Šičky venujú každému kusu maximálnu starostlivosť, a tak sa vďaka ich zručnosti a skúsenostiam motív Slovenská lúka prebúdza k životu.

“sici-dilna” “sici-dilna”

Posteľné obliečky s motívom "Slovenská lúka" nie sú len kus látky. Je to príbeh plný inšpirácie, dlhoročnej snahy a poctivej ručnej práce. Nechajte sa uchvátiť jemnými detailmi lúčnych kvetin a doprajte si dotyk pravej slovenskej prírody v pohodlí vášho domova.

Objavte produkty z kolekcie Slovenská Lúka

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 80 €