Publikované dňa 26.5.2022

Svadobné prípravy krok za krokom

Plánovanie svadobného dňa znie ako najväčšia zábava pod slnkom. Avšak iba do chvíle, keď s prípravami skutočne začnete. Keď nemáte presný plán a neviete, ako postupovať, môže sa sen o najkrajšom dni vášho života veľmi skoro rozplynúť. Ale nebojte sa! Máme pre vás niekoľko osvedčených rád a tipov, ako všetko zvládnuť a na nič nezabudnúť.

Pokiaľ ste čerstvo zasnúbení, dajte si čas

Chváľte sa prstienkom, spriadajte plány do budúcnosti a nalaďte sa jeden na druhého. Harmóniu a ochotu hľadať kompromisy budete pri plánovaní svadby totiž potrebovať najviac.

Určite si hneď na začiatku kúpte skvelú pomôcku zvanú svadobný plánovač, ktorý vás prevedie svadobnými prípravami krok za krokom. Môže byť digitálny alebo v tlačenej podobe, na forme nezáleží. Na obsahu, najmä termínoch, áno.

Uvedomte si, že svadba zahŕňa obrad s prstienkami a nejaké pohostenie. Všetko ostatné je už voliteľné a záleží len na vás. Najmä teda na výške vášho rozpočtu. Odporúčame si hneď na začiatku povedať, akú svadbu chcete mať, kde sa bude konať a pre koľko hostí bude. A potom zistiť, aké máte vlastné úspory, kto ďalší z rodiny prispeje, či počítate s finančnými darmi. Jednoducho aká veľká tá hromádka peňazí bude.

Určite si dátum svadby

Ak chcete obrad v lese či na lúke,  určite bude vhodnejšie leto. Ale aj svadba v zime má svoje kúzlo. Dátum záleží aj na voľnom termíne a kapacite miesta, kde sa bude konať obrad, hostina a tiež na mieste, kde budú ubytovaní hostia.

Catering, hudba a fotograf

Nezabudnite si to najlepšie zaistiť včas, aj s niekoľkomesačným predstihom. Zlé jedlo a amatérska hudba pokazia dojem celého dňa, nepodarené svadobné fotografie vás budú prenasledovať do konca života. Pokiaľ ide o svadobnú tortu, v skutočnosti nikoho nezaujíma, ako ohromne bude vyzerať, ale ako skvele bude chutiť.

Svadobné kytice a kvetinová výzdoba budú zaujímať hlavne nevesty

Aj tu sa oplatí premýšľať o štýle svadby, obľúbených vôňach, farbách a kvetoch. Nechajte si s finálnym výberom radšej poradiť od profesionálov. Pozor na alergie svadobčanov, nech vaše áno nezanikne medzi kýchaním.

Výzdobu priestorov zvládnete aj sami, pokiaľ máte kreatívnych a zručných priateľov. Od zdobenia domu, cez výzdobu auta, obradného miesta až po výzdobu priestoru pre svadobnú hostinu platí, že potrebovať budete predovšetkým bielu látku. Napríklad prírodný ľan, perleťovo bielu organzu alebo klasický biely voál. A veľa obrusov! Istotou sú luxusné saténové, jednofarebné behúne alebo praktické teflónové obrusy, ktoré prežijú aj nejaký ten rozliaty pohár.

Prstienky

Pozor, tu to občas medzi snúbencami iskriť. Netlačte na pílu a vypočujte si názor toho druhého. Bude to váš spoločný deň. Prstienky síce môže roztaviť a urobiť si z nich prívesok, ale radšej počítajte s tým, že ich budete nosiť niekoľko rokov (psst - kúpte si radšej prstienok v trochu väčšej veľkosti).

Svadobné oznámenie

Dobrou správou je, že svadobné oznámenie je tá najmenšia položka v rozpočte. Zlá správa je, že z tisícov variantov, vzorov, papierov, námetov si budete musieť jedného dňa vybrať. Majte na pamäti, že elegancia spočíva v kvalite a jednoduchosti.

Svadobná noc sa naplánovať nedá, ale krásne damaškové obliečky určite dodajú manželskému lôžku punc výnimočnosti. Pokiaľ hodláte spať niekde na zámku, na pláži alebo v hoteli, doprajte luxus chladivého a jemného damašku aspoň tým najmilším svadobným hosťom u vás doma.

 

Prajeme s plánovaním svadby veľa šťastia, pevné nervy a skvelých ľudí v organizačnom tíme, bez ktorých by to nešlo.

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 80 €