Publikované dňa 10.11.2022

Vianočné dekorácie na sviatočný stôl

Zatiaľ čo deti sa tešia hlavne na darčeky pod stromčekom, pre nás dospelých je najkrajšou chvíľou vianočných sviatkov už čas spoločného stolovania. Poradíme vám, aké vianočné dekorácie na stôl si tento rok zvoliť a ako dozdobiť sviatočný interiér, aby ste vyčarili tú správnu vianočnú atmosféru.

vianočné dekorácie Goldea

Na Štedrý večer konečne utíchnu všetky starosti s darčekmi, prípravami a domácimi povinnosťami. Zostáva len prestrieť sviatočnú tabuľu. Pokiaľ ide o menu, určite sa všetci držíme tradície a obľúbených rodinných receptov na zemiakový šalát alebo rybiu polievku. Avšak výzdoba štedrovečerného stola môže byť každý rok trochu iná. Stačí pár nových vianočných dekorácií a máte prestreté.

Základom slávnostnej tabule je obrus. Teraz je tá správna chvíľa zaobstarať si kvalitný biely obrus, ktorý môžete využívať celoročne, a dozdobiť ho tematickými prestierkami s farebnými vianočnými motívmi. Alebo si môžete vybrať svetlý obrus s jemnými vianočnými vzormi, hviezdami, stromčekmi, trblietkami, ku ktorému sa hodí už len jednoduché svetlé prestieranie. A nemusíte sa báť ani drobných nehôd pri tanieri, pretože aj krásne prestierky môžu byť z funkčného omyvateľného teflónu. K bielej, striebornej a zlatej sa hodí číre sklo, jednoduché svietniky, biele obrúsky.

Vianoce môžu byť nielen elegantné, ale aj farebné a veselé. Zvlášť, ak máte v rodine deti alebo milovníkov škriatkov, sobov, srdiečok, zimných a vianočných motívov v žiarivých farbách. Poďme si urobiť pri stole pohodičku s veselými vianočnými motívmi obrusov a prestierania, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Červená, zelená, zlatá, fialová, to sú tradičné vianočné farby, ktorých sa nemusíte obávať. A samozrejme, že môžete kombinovať aj všetko dohromady. Cez biely obrus kľudne prestrite veselý vianočný behúň s potlačou.

K dokonalosti môžete dotiahnuť výzdobu novými poťahmi na vankúše, vianočnými závesmi alebo záclonami. Ak si nevyberiete medzi hotovými výrobkami, môžete si kúpiť látky s vianočnými motívmi v našej metráži a ušiť si ich sami.

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 80 €