Vyberáme uteráky a osušky - kompletné poradca pri nákupe

Ak chceme, aby nám uteráky a osušky dlho vydržali a dali sa dobre vyprať, musíme si kúpiť kvalitné uteráky. Všímajte si preto, z akého sú materiálu, akú majú gramáž, dĺžku vlákien, farbu a kto je výrobcom.

Ak si vyberáte nové uteráky a osušky, ich gramáž by mala byť 450g/m2 a viac. Pretože sa perú aspoň raz týždenne, musí byť naozaj kvalitné, aby vydržali v dobrej kondícii aj po mnohých pracích cykloch. Preto odporúčame nerozhodovať sa len podľa ich ceny. Staviť na kvalitu sa totiž rozhodne oplatí. Pred prvým použitím uteráky a osušky najprv dvakrát po sebe vyperte. Voľná vlákna sa uvoľní, iná utiahnu a odstránite chemické látky a zmäkčovadlá, ktorá sa do nich často pridávajú pri výrobe. Uteráky a osušky nežehlite a nepoužívajte aviváž, ktorá poškodzuje vlákna a spôsobuje nižšiu savosť. Pozrite sa ako prať uteráky a osušky.

Kvalita podľa gramáže

Osuška je veľká a poslúži nám k osušenie celého tela. Uterák je menší a slúžiace hlavne na osušenie rúk či tváre. Do svojej kúpeľne potrebujete oboje. Najčastejšie sú rozmery uterákov a osušiek 30 x 50 cm, 50 x 100 cm a 70 x 140 cm. Možno ich zakúpiť aj v sade. Pre rozoznanie kvality platia rovnaké kritériá. Kvalitné uteráky a osušky by mali mať predovšetkým vyššia gramáž. Tá by mala byť aspoň 450 g/m2. Ak nájdete na štítku nižšie číslo, tieto výrobky vám dlho nevydrží. Nekupujte ani uteráky a osušky, na ktorých nenájdete údaj uvedený, výrobca ho uvádzať nemusia. Ak si ale za kvalitou svojich produktov stojí, určite ho na štítku uvedie.

Príjemné a hebké froté uteráky a osušky

Froté je kvalitná a rokmi preverenou klasikou. Po sprchovaní si vďaka froté uterákom a osuškám doprajte šetrnú starostlivosť o pokožku. Froté uteráky a osušky sú obľúbené vďaka ich mäkkosti a nasiakavosti. Na výber máte z mnohých farebných variantov a ľahko ich zladíte s interiérom kúpeľne. Dokúpiť môžete aj kúpeľňové a WC predložky v rovnakej farbe. Pozornosť venujte aj stupni prania. Baktérie a vírusy sa ničí pri 60°C, preto sa u froté produktov zamerajte aj na tento údaj.

Froté uteráky a osušky Exklusiv

Už ste sa stretli s týmto názvom? Vďaka froté uterákom a osuškám, ktoré nesú názov Exklusiv doprajete svojej pokožke oveľa šetrnejší starostlivosť po sprchovaní i kúpeli. Exkluzívne froté uteráky a osušky sú v ponuke v mnohých farebných kombináciách. Vďaka vysokej nasiakavosti sa na nich neusadzujú baktérie, sú antibakteriálne a jemné na dotyk aj po mnohých praniach.Aj cez tieto vlastnosti je možné vyprať na 60°C a odporúčame ich aj alergikom. Charakteristická je pre nich 100% dlhovlákna a veľmi jemná mikro bavlna, nadýchaný vzhľad, vynikajúce savosť a hebkosť a zdobenie veľmi elegantný bordúrou. Jedinečné froté uteráky Exkluziv majú vysokú gramáž 580g/m2.

Extra velké a vysoce kvalitní plážové osušky

Ak plánujete cestu k moru, k jazeru aj na kúpalisko, bude sa vám hodiť plážová osuška. Extra veľké plážové osušky sú v rozmeroch 100x180, 90x170 a 90x160 cm. Dajú sa rozprestrieť priamo na piesok pláži alebo prehodiť cez plážové ležadlo. Užijete si s nimi maximálnu pohodu, slnko i šumiace more. Vďaka svojim rozmerom sú plážové osušky vhodné dokonca aj pre dvoch dospelých. Sú vyrobené z kvalitnej, vysoko savej, česanej a jemnej 100% bavlny vo froté úprave a v ponuke sú v mnohých dizajnoch. Majú vysokú gramáž 440 g/m2 a vyprať sa dajú na 60 °C. Ľahko je tak zbavíte piesku, soli a aj chlóru z bazéna.

Jedinečné bambusové uteráky

Bambusové vlákna majú vysokú savosť, jemnosť, hebkosť a navyše aj antibakteriálne vlastnosti. Preto si môžete dovoliť kúpiť aj bambusový uterák a osušku, ktorá sa perie na 40 °C. Bambusové vlákno prirodzene zabraňuje množeniu baktérií, redukuje vznik nepríjemných zápachov a je veľmi vhodné aj pre alergikov. Väčšinou nájdete kombináciu kvalitných bambusových vlákien a bavlny. Dlhovláknovej česaná bavlna dodáva výrobkom potrebnú pevnosť a stálosť aj pri častejšom používaní. Tieto bambusové uteráky a osušky majú veľmi dlhú životnosť.

Kvalitné hotelové uteráky a osušky

Vysoko kvalitné a odolné hotelové uteráky a osušky sú špeciálne určené pre hotely, penzióny aj wellness prevádzkarne. Majú prvotriednu kvalitu, príjemný materiál a luxusný vzhľad. Sú jemné, savé, vysoko odolné proti oderom a opotrebovaniu i pri častom praní. Dlhodobo si zachovávajú svoje kvalitné vlastnosti a vzhľad. Uteráky sú dostupné vo veľkostiach 30 x 50 cm alebo 50 x 90 cm a osušky 70 x 130 cm.

Bavlnené a vaflové pracovné uteráky

Pracovné uteráky sú dostatočne odolné, praktické a účelové pre využitie pri práci. Vyberať si môžete z rôznych farebných variantov a vzorov. Hodí sa do dielní, továrenských pretekov i domáce dielne. Pracovné bavlnené a vaflove uteráky sú vďaka svojej vysokej nasiakavosti a odolnosti úplne nenahraditeľné v sťažených prevádzkových podmienkach. Aj pri častom používaní majú pracovné uteráky dlhú životnosť.


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
1350 odberných miest po celej ČR a SK