Na kvalite záleží. Najmä u detských obliečok

Kvalitné posteľné obliečky sú jednou z podmienok zdravého a bezpečného spánku. Pre malé deti to platí dvojnásobne. Najmenšie deti spia takmer polovicu dňa, predškoláci najmenej 10 hodín a školáci len o hodinu menej. Deti, ktoré majú dostatok spánku, sú zdravšie, majú lepšiu pamäť a dosahujú lepšie výsledky v škole.

Deti majú veľmi citlivú pokožku, často sa v noci potia. Je potrebné zabrániť vzniku textilnej dermatitídy. Preto je nevyhnutné kupovať kvalitné, stálofarebné obliečky do detskej postieľky a postele pre deti, ktoré neprepúšťajú škodlivé chemické farbivá do pokožky, nezapáchajú a sú priedušné.
Niekedy sa v postieľke stanú menšie „nehody“, keď dieťa bolí bruško alebo plienka nezostane tam, kde má. Detské obliečky sa preto perú častejšie, niekedy aj denne, a je dôležité vybrať obliečky, ktoré vydržia zvýšenú záťaž. Pomáha aj netoxický chránič matraca, ktorý zabraňuje prenikaniu tekutín do matraca a vzniku plesní.

Pohodlné, voňavé a nadýchané obliečky vytvárajú to najlepšie prostredie na rýchle zaspávanie a pocit bezpečia a pohodlia. Takisto plachty by mali byť príjemné na dotyk a odolné voči škvrnám. Deti sa počas spánku často otáčajú, preto je potrebné vyberať kvalitnejšie, teda gramážovo vyššie plachty, ideálne z prírodnej bavlny v rôznych povrchových úpravách. Opäť je veľmi dôležitá stálosť farieb a kvalita spracovania. Posteľné obliečky pre deti vždy perte v pracích prostriedkoch určených pre citlivú pokožku.

Kúpa kvalitných obliečok pre deti vyrobených v českých dielňach je investíciou, ktorá sa vám z dlhodobého hľadiska oplatí. Detské obliečky môžu prejsť postieľkou niekoľkých súrodencov a pri správnej starostlivosti vydržia mnoho rokov. Zatiaľ čo lacné verzie obliečok s nízkou gramážou a pochybnou kvalitou budú po niekoľkých praniach takmer priesvitné, možno dokonca s dierami, a výrazné farby zoberú prvé pranie. Chráňte zdravie svojich detí a doprajte im skutočne pokojný a bezstarostný spánok.


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
2670 odberných miest po celom Slovensku