Publikované dňa 20.6.2022

Ako sa správne starať o plážové osušky?

Leto, to je slnko, kúpanie a opaľovanie. Veľká plážová osuška rozložená na piesku, na ležadle pri bazéne alebo na tráve v tieni je váš najlepší priateľ. Osuší vás, zahreje a ochráni v každej situácii, aj keď sa z oblohy spustí letný dážď. Snažte sa im starostlivosť oplatiť správnou údržbou, aby vaše osušky zostali čo najdlhšie mäkké, pohodlné a bez škvŕn.

Plážové osušky majú iný, rušnejší a farebnejší život ako uteráky v kúpeľni. Musia čeliť jemnému piesku, slanej vode, chlórovanej vode, zelenej tráve, opaľovacím krémom a krémom po opaľovaní. Niekedy na nich občerstvíme, inokedy do nich zabalíme mokré plavky. Po skončení dňa nezabudnite venovať plážovým osuškám náležitú starostlivosť. Ako na to?

 1. Pred prvým použitím osušky vyperte, aj keď sú kvalitné a stálofarebné.
 2. Nepoužívajte zmäkčovač tkanín. Sušte ich na vzduchu a nežehlite ich.
 3. Po použití nechajte osušky vyschnúť na vetranom mieste, nikdy ich nenechávajte mokré vo vrecku alebo na podlahe.
 4. Pred zavesením ich dobre pretrepte. Je dôležité odstrániť z vlákien nečistoty, piesok a zeminu.
 5. Po vyschnutí piesok opäť pretrepte, pretože mokrý piesok sa nedá vytriasť. Piesok by mohol upchať filter v práčke a spôsobiť ďalšie poruchy.
 6. Plážové osušky nemusíte a často ani nemôžete prať každý deň, keď ich používate. Preto je také dôležité ich pretrepať a vysušiť.
 7. Osušky perte oddelene v dostatočnom množstve vody a s malým množstvom pracieho prostriedku.
 8. Ak chcete zachovať vysokú savosť materiálu, pridajte do cyklu namáčania šálku bieleho octu. Budú čisté, svieže a jemné na dotyk.
 9. Nesušte ich v sušičke, najmä ak sa vám nepodarilo odstrániť škvrny. Zapečú sa do vlákien.

Odstraňovanie škvŕn z plážových osušiek

Najčastejšie škvrny na plážových osuškách sú škvrny od opaľovacieho krému a oleja. Na pláži môžete škvrnu okamžite posypať pieskom absorbujúcim olej. Nechajte škvrnu zaschnúť a potom ju odstráňte mydlom, špeciálnym odstraňovačom škvŕn a vyperte v práčke. Dávajte si pozor na tzv. tvrdú vodu, ktorá reaguje s chemikáliami v opaľovacích krémoch a vytvára tmavo hnedé alebo hrdzavé škvrny. Pri praní používajte zmäkčovač vody, vyhnite sa chlórovým bielidlám, ktoré problém ešte zhoršujú.

Starostlivosť o plážové osušky môže predĺžiť čas, ktorý s nimi strávite počas slnečných letných dní. Čím kvalitnejší osušku si kúpite a čím lepšie sa o ňu budete starať, tým dlhšie vám vydrží.

 • Sme česká značka
 • Šijeme rozmery na mieru
 • 3000+ recenzií obchodu
 • Unikátne produkty
 • 30 dní na vrátenie tovaru
 • Doprava zadarmo od 80 €