Vianočné obrusy

K Vianociam neodmysliteľne patrí slávnostne prestretý stôl, ktorý sa nezaobíde bez obrusu vo vianočných farbách alebo s vianočnými motívmi. Preto sme pre Vás pripravili jedinečnú ponuku vianočných obrusov a to na hranaté, guľaté alebo na oválne stoly. Ponúkame obrusy s tradičnými symbolmi vianoc ako sú vločky, hviezdičky, stromčeky, soby alebo zasnežené chalúpky, ale aj luxusné vianočné obrusy so striebornými alebo zlatými trblietkami. 

Vianočné obrusy sú ušité z bavlneného plátna alebo zo španielskej dekoračnej látky Loneta. Obrusy z našej ponuky sú kvalitnými českými výrobkami s originálnymi modernými motívmi, ktoré zakúpite len v našom internetovom obchode. Obrusy ponúkame v mnohých rozmeroch, ak Vám ale požadovaný rozmer chýba, u väčšiny vianočných obrusov si môžete zadať vlastný rozmer, v ktorom pre Vás obrus ušijeme.

K vianočným obrusom odporúčame prikúpiť aj vianočné prestieranie a vianočné behúne na stôl.

Filtrujte tovar podľa parametrov
Celkom 144 položiek

Ako si vybrať vhodný typ vianočného obrusu

Medzi najbežnejšie veľkosti obrusov patria tie, ktoré zakrývajú celý stôl a ľahko presahujú cez okraje. Vyberať môžete ale aj medzi behúňmi a naperonmi. Behúň je úzky a zakrýva iba časť stola. Naperon je štvorcový a máva rozmery 80x80 cm alebo 100x100 cm.

Ako si vybrať veľkosť vianočného obrusu

Vianočné obrusy ponúkame v mnohých tvaroch a rozmeroch. Vyberať môžete z okrúhlych, štvorcových, obdĺžnikových a oválnych obrusov. Zoženiete u nás tiež behúne a prestieranie.

Obrusy v obchodoch mávajú uvedený rozmer obrusu a nie rozmer stola. Prečo? Každý z nás má iný vkus a preferuje inak dlhý presah látky. Niektoré obrusy môžu siahať len k hrane stola, iné padajú až na zem. Aký si vyberiete, záleží len na vás. My všeobecne odporúčame presah 15 až 20 cm. Kratšia látka nevyzerá dobre a dlhšia vám môže prekážať v sedení. Myslite tiež na to, že presah obrusu musí byť rovnaký po celom obvode stola. To znamená z každej jeho strany. Požadovaný presah do výsledného rozmeru obrusu pripočítajte dvakrát. Uveďme si príklad. Pokiaľ máte rozmer stola 150x80 cm a požadujete presah 15 cm, rozmer obrusu musí byť 165x95 cm. Dôkladne sme sa tomu venovali v článku 3 tipy, ako vybrať správny rozmer obrusu.

Obrusy s vianočnými motívmi alebo jednofarebné obrusy 

V našej ponuke nájdete krásne obrusy s vianočnými motívmi. Vyberte si napríklad tie so sobmi, hviezdičkami, kockami alebo trblietavé orbusy. Ak dávate prednosť jednoduchosti, zvoľte jednofarebný obrus vo vianočných farbách. Patrí medzi ne červená, zelená, biela, strieborná alebo zlatá. Jednofarebný obrus môžete doplniť o behúň alebo prestieranie vo vianočnom motíve.

Ozdobte si domácnosť vianočnými motívmi

Ak vás baví zdobiť domácnosť, na Vianoce sa vybláznite. S obrusom zlaďte tiež prestieranie, vankúšiky, obliečky alebo závesy. Kreativite sa medze nekladú. Všetok domáci textil zakúpite na našom e-shope alebo si ho ušite z našich vianočných látok podľa vašich predstáv.


Zákazkové šitie z ponuky látok
Jedinečná ponuka viac ako 10 000 produktov
České produkty kvalitný bytový textil
30 dní na vrátenie od nákupu tovaru
2709 odberných miest po celom Slovensku