Publikované dňa 24.8.2022

Ako správne vybrať plachtu na vysoký matrac?

Nemusíte byť zrovna Princezná na hrášku, aby ste radi spávali na vysokom matraci. Trend vysokých matracov sa postupne dostáva z exkluzívnych hotelov do bežných domácností. Ako ale na matrace vyššie ako obvyklých 20 cm vybrať plachtu, ktorá bude držať a správne padne? My vám poradíme!

Pri kúpe plachty na vysoký matrac sa vždy zamerajte nielen na parameter šírky, ale aj výšky. Väčšina plachiet je totiž vhodná pre matrace do výšky 20 cm, maximálne 25 cm. Ak máte vyšší matrac, je tiež dôležité, či hľadáte plachtu na matrac pre jednolôžko alebo dvojlôžko. Zatiaľ čo na jednolôžko v rozmere 90x200 cm zoženiete plachty ľahšie aj pre vysoký matrac, u dvojlôžka v rozmere 180x200 cm, prípadne u postele vyrobenej na mieru, môžete mať problém s obmedzeným sortimentom.

Plachty na vysoké matrace v štandardných rozmeroch majú gumičku po obvode a vyšší matrac pevne obopínajú a držia na mieste. Zvyčajne sú z materiálu Jersey alebo froté a sú určené pre matrace až do výšky 40 cm. Ak ste si zaobstarali vysoký matrac do postele s neštandardnými rozmermi, napríklad vyrobené na mieru, budete si musieť plachty nechať ušiť tak, aby vám padli ako uliate a nezhŕňali sa.

Bavlnené plachty šité na mieru v jednofarebnom alebo vzorovanom prevedení si môžete jednoducho objednať. Ak máte radi luxusné obliečky a nechcete sa ich vzdať ani v spálni na mieru, vyskúšajte damaškové plachty, ktoré vám radi ušijeme v požadovanej veľkosti. Keď nám špecifický požiadavok na plachtu na mieru napíšete na e-mail: [email protected], urobíme vám podľa veľkosti plachty a vybraného materiálu konkrétnu cenovú ponuku.

Je to také príjemné, keď sa nemusíte ráno zdvihnúť z postele, ale len zvesíte nohy dole. Je tak pohodlné mať vyšší matrac z kvalitného materiálu, na ktorom sa spí ako v nebi. Teda pokiaľ vás nič, ani hrášok ani pokrčená plachta netlačí do chrbta. Doprajte si maximálne pohodlie so správnou plachtou a budete sa cítiť priamo kráľovsky.

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 80 €