Publikované dňa 8.10.2020

Podsedáky na stoličky či záhradný nábytok: pomôžu aj s bolesťami chrbta

Môže sa zdať, že podsedáky na stoličky sú už prežitkom a nepoužívajú sa. Opak je ale v tomto prípade pravdou. S podsedákmi sa ešte stále stretnete, či už v školských laviciach u detí, alebo v reštauráciách a tiež v mnohých domácnostiach.

Oblý podsedák 39x37 cm - VERONA - vzor kytice levanduľou na béžovom

Z čoho sú vyrobené podsedáky na stoličky?

Podsedáky na stoličky sa zvyčajne skladajú z poťahu a výplne. Výplň býva tvorená molitanom, v prípade poťahov sa stretnete s rôznymi materiálmi. Pri výbere podsedáku sa riadime tým, či chceme poťah snímateľný, alebo nie. Pri zašpinení podsedáku stačí sňať poťah a vyprať ho v práčke, také podsedáky však stoja viac, než jednoduché druhy bez možnosti vyprať poťah. Voliteľné sú tiež tvary podsedákov. Môžu sa tak prispôsobovať rôznym tvarom stoličiek a kresielok.

Dôvody, prečo podsedák používať

Existuje niekoľko dôvodov, prečo používať podsedák. Jedným z nich je zvýšenie komfortu pri sedení. Stoličky alebo kreslo sú vďaka nemu mäkšie a pohodlnejšie. Vďaka farebnému podsedáku je tiež možné zladiť stoličky so zvyškom interiéru (so závesmi, kobercami alebo obrusmi). Podsedáky ale tiež zvyšujú životnosť stoličiek a kresielok, pretože znižujú záťaž na sedaciu časť nábytku a tým pádom nábytok zostáva dlhšie ako nový. Nemenej dôležitý je tiež fakt, že stolička bez podsedáku často chladí. Najmä vonku sa hodí podsedáky položiť na drevené alebo kovové lavice, či do hojdačky. Tým môžete predísť nachladnutiu určitých častí tela, bolestiam chrbta a nepríjemným zdravotným problémom.

 
 
Oblý podsedák 39x37 cm - SUZY - mintový
Oblý podsedák 39x37 cm - SUZY - mintový
Ušijeme pre vás
8,12 € 6,90 € (-15%)
 
 
Oblý podsedák 39x37 cm - LONETA - vzor veľké červené ruže
Oblý podsedák 39x37 cm - LONETA - vzor veľké červené ruže
Ušijeme pre vás
12,20 € 8,12 € (-33%)

Správny výber podsedáku podľa miesta použitia

Univerzálne použiteľnou látkou je jednoduchá bavlna, ktorú je možné používať kdekoľvek. Plátno je zasa cenovo najdostupnejšie. Pokiaľ ale máte v pláne používať podsedáky vonku, budú sa vám viac hodiť materiály odolnejšie pre použitie v exteriéri, odolnejšie proti dažďu, slnku a vlhkosti. Týmito materiálmi môžu byť napríklad slnečníkovina a lehátkovina. Avšak ani použitie v interiéri neznamená, že si nemôžete dopriať kvalitné materiály. Pre podsedáky sú vynikajúce dekoračné látky, ktoré majú vyššiu gramáž a odolnosť.

Myslite tiež na rozmery a tvar podsedáku

Čo sa týka stoličiek a kresiel, ponuka na trhu býva značne obmedzená. U nás nájdete podsedáky zaoblené, štvorcové a pologuľaté. Rozmery podsedákov v ponuke sú 37 x 37 cm, 38 x 38 cm a 39 x 37 cm. Môže sa stať, že tvar či rozmery podsedáku nevyhovujú tvarom sedacej časti vášho nábytku. Niektoré stoličky mávajú tiež mierne skosené strany. V takom prípade zostáva jediné: nechať si podsedáky ušiť na mieru. Najšpecifickejšia situácia nastáva pri potrebe podsedáku na lavicu alebo na hojdačku. Dlhé podsedáky určitých tvarov je občas problematické nájsť. Aj v tomto prípade nás môžete osloviť a objednať si podsedák nielen vlastných rozmerov, ale aj z látky, ktorá sa vám páči. Nemusíte tak zostávať limitovaní našou štandardnou ponukou.

  • Sme česká značka
  • Šijeme rozmery na mieru
  • 3000+ recenzií obchodu
  • Unikátne produkty
  • 30 dní na vrátenie tovaru
  • Doprava zadarmo od 80 €